Yeniçağ Haberi

Sümeyra Yılmaz / Yeniçağ 

23 Mayıs 2010

PKK, bu kez de üniversiteleri hedefine aldı. Muğla, Ankara, Marmara, Ege, Hacettepe ve Dicle’nin ardından ODTÜ’de meydana gelen olaylar, bölücü yapılanmanın kirli emellerini ortaya koydu. 50 kişilik bir grup ‘ODTÜ Stadyum’ olarak bilinen sahaya PKK-Apo yazdı, teröristler lehine slogan attı.

Bölücüler ODTÜ’de cirit atıyor
PKK terör örgütü artık üniversitelerde de ciddi yapılanma içerisine girdi. Muğla, Ankara, Marmara, Ege, Hacettepe, Kahramanmaraş, Dicle ve son olarak da Ortadoğu Teknik Üniversitesi’nde (ODTÜ) meydana gelen olaylar, bölücü yapılanmaların üniversiteler üzerindeki oyunlarını bir kez daha deşifre ederken, geçtiğimiz günlerde ODTÜ’de, bahar şenlikleri öncesinde toplanan yüzlerce kişi, konser alanı içerisine mumlarla ’Devrim’yazısı yazdı. HaberDokuz.com web sayfasından Batuhan Çolak’ın yazısında yaklaşık 50 kişilik bir grubun konser alanındaki ODTÜ Stadyum olarak bilinen sahanın ortasına ’PKK-APO’ yazdıkları belirtilerek bölücü terör örgütü lehine slogan attıklarına dikkat çekildi.
Kafalarda soru işareti
Yüzlerce kişinin tribünlerde, bir o kadarının da alanda bulunduğu bir zamanda yapılan eyleme tepki gösteren iki öğrenciye ise linç girişiminde bulunulduğunun yer aldığı haberde güvenlikçilerinin müdahalesiyle kurtarılan iki öğrencinin hafif şekilde yaralanmalarının olayın tek sevindirici yanı olduğuna vurgu yapıldı. Bölücü terör örgütünün propagandasını yapıp, tepki gösterenleri linç etmeye kalkanların olay sonrasında herhangi bir güvenlik soruşturması geçirmemiş olmaları ve okul yönetimi tarafından herhangi bir cezaya uğramamaları kafalarda soru işareti bıraktı. Hatırlanacağı üzere 2007 yılının Ekim ayında gelen 14 şehit haberi ülkemizi yasa boğmuştu. Bu dönemde ODTÜ’lü bir grup öğrenci de okul içerisinde ’Şehitlere Saygı Yürüyüşü’ adıyla bir etkinlik düzenlemiş, o günlerde düzenlenen yürüyüşe katılan öğrenciler, teröre tepki göstermişti. Ancak bölücü terör örgütü yandaşları, yürüyüşü düzenleyen öğrencilere saldırmışlardı. n Sümeyra YILMAZ

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.