Murat Kaya (Çarpıcı Bir Analiz)

Susmazkalem.com sitesinin editörü Murat Kaya, Terör Kıskacında Üniversiteler kitabı hakkında çarpıcı bir analiz kaleme aldı. İşte Kaya’nın kaleminden “Terör Kıskacında Üniversiteler” kitabı…

terör-kıskacında-üniversiteler2

Terör Kıskacında Üniversiteler

Murat KAYA / Susmazkalem / 9 Mart 2014

Üniversite sınavını kazanamayan PKK militanları İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesine nasıl kayıt oldu?

Bahriye Üçok’a bombalı paketi teslim eden kargocu kız ile PKK terör örgütü arasındaki ilişki nedir?

Abdullah Öcalan üniversite öğrencisiyken maliye bakanlığından burs aldı mı?

6 Nisan 2008 tarihinde Akdeniz Üniversitesi’nde çıkan olayların perde arkasında neler yaşandı?

ODTÜ stadyumunda 14 Mayıs 2010 tarihinde mumlarla “PKK” ve “APO” şeklinde yazılama yapan öğrenciler ceza aldı mı?

Çukurova Üniversitesi’nde PKK sempatizanı öğrenciler Embiya Çavuş’un insan hakları temalı resim sergisine nasıl saldırdı?

23 Ekim 2007’de ODTÜ’de düzenlenen şehitlere saygı yürüyüşüne kimler saldırdı?

Bilgi Üniversitesi’nde PKK sempatizanlarının düzenlediği panelde neler oldu?

DTCF’de derslerine giden öğrencilere bıçaklarla saldıran kişiler PKK sempatizanları mıydı?

2013 yılında Akdeniz Üniversitesi’nde PKK’lı teröristler kimlere saldırdı?

Büşra Ersanlı, PKK militanlarının Marmara Üniversitesi’nde kadro alabilmesi için nasıl bir çaba gösterdi?

Abdullah Öcalan 70li yılların başlarında Doğu Perinçek’in örgütünde miydi?

14 Temmuz 2011 tarihinde Silvan’da 13 askerimiz şehit edildikten sonra terör örgütüne yönelik başlatılan operasyonlar kimleri rahatsız etti?

Haki Karaer’in ölüm emrini Abdullah Öcalan mı verdi?

Hocalı katliamını anma etkinliklerini kimler yasaklamaya çalıştı?

PKK’lı teröristler Kütahya Dumlupınar Üniversitesi öğrencisi Hasan Şimşek’i nasıl öldürdü?

Akdeniz Üniversitesi’nde Atatürk rozeti taşıyan, milli takım forması giyen öğrencilere kimler saldırdı?

BDP’liler, engelli bir genci niçin linç etmeye çalıştı?

Çukurova Üniversitesinde rektörlük PKK’lı teröristlerin örgütlenmesine göz mü yumdu?

KCK ile PKK arasında fark var mı?

PKK sempatizanları devlet kadrolarına nasıl sızıyor?

Terör örgütü neden ormanları kundakladı?

Onat Kutlar’ı İBDA-C mi yoksa PKK mı öldürdü?

KCK’nın kurduğu kopya düzeni ÖSYM tarafından düzenlenen sınavlarda başarıya ulaştı mı?

4 Mayıs 1995 tarihinde gerçekleşen ve 3 genç kızın hayatını kaybettiği Molotoflu saldırının emrini veren Şemsettin Baştımar isimli terörist şu anda ne yapıyor?

1991 yılında Dicle Üniversitesi’nde düzenlenmesi planlanan “Uluslararası Fizik Kongresi” nasıl engellendi?

Bingöl’de 33 askerin şehit edilmesi terör örgütünün yayın organlarına nasıl yansıdı?

PKK terör örgütü AİDS’li militanlarını öldürüyor mu?

1989 yılında Eskişehir’den örgüte katılan öğrenciler neden infaz edildi?

Türklerin binlerce yıllık geleneği olan Nevruz nasıl oldu da PKK terör örgütünün gövde gösterisi yaptığı bir gün haline geldi?

Sultan ışıklı isimli DHKP-C militanı Türk basınını nasıl kandırdı?

PKK terör örgütü erkek öğrencileri kazanabilmek için kızları maşa olarak mı kullanıyor?

Kesire Yıldırım ile Abdullah Öcalan nasıl evlendi?

ASALA terör örgütü ile PKK terör örgütü nasıl birleşti?

PKK terör örgütü kamplardan kaçmaya çalışanları infaz mı ediyor?

Bütün bu sorulara araştırmacı gazeteci Batuhan Çolak “Terör Kıskacında Üniversiteler” isimli kitabında yanıt veriyor. Çolak, genç yaşta olmasına rağmen soru işaretlerini ortadan kaldırıp, PKK terör örgütünün gerçek yüzünü anlatıyor. Ancak bundan daha önemlisi aynı zamanda okuyucunun kafasında yeni soru işaretleri oluşturuyor. Kitabı okurken göreceksiniz; 1972 yılında Abdullah Öcalan 6 ay hapis cezası almasına rağmen, üniversite yönetimi kendisine sadece 15 günlük okuldan uzaklaştırma cezası vermiş! Bu çelişkiyi 40 yılın ardından genç bir isim dile getirebilmiştir. Yine aynı şekilde 33 askerin şehit edilmesini devlet provokasyonu olarak görenlere, terör örgütünün yayın organlarından alıntılar yaparak cevap verme görevini Çolak üstlenmiştir.

Okuyacaklarınız sadece yukarıdaki sorularla sınırlı değil…

PKK’nın kuruluş sürecini, karşıt görüşlü öğrenciler ifadesindeki büyük tuzağı, 1991 yılının aralık ayında Adana Emniyet müdürünü şehit eden kişinin Tıp fakültesi dördüncü sınıf öğrencisi olduğunu, kanlı 1 Mayıs’ta Maocuların provokasyonunu, SSCB ajanlarının Dev-Sol bildirisi dağıtırken yakalandığını, PKK-DHKP-C arasındaki ortak eylem kararını, başta Suriye olmak üzere Arap ülkelerinin PKK’ya verdiği desteği, Öcalan’ın 12 Mart sonrasında Doğu Perinçek ve ekibi tarafından çıkartılan “Şafak Bildirisi”ni dağıtan kişilerden birisi olduğunu, örgütten kaçtıktan sonra anılarını yazan Şahin Dönmez’in infaz edilme sürecini, PKK’lı teröristlerin korku ortamı yaratmak için Dicle Üniversitesi’nde kafeteryalarda bombalar patlattığını, Orhan Pamuk-Lale Mansur-Murathan Mungan gibi aydın maskeli kişilerin terör örgütünün şiddete en fazla başvurduğu yıllarda PKK’ya nasıl destek olduğunu, KCK’nın amacının terörü her yere yaymak olduğunu, teröristlerin Mehmetçik vakfı tarafından işletilen benzin istasyonlarına dahi tahammül edemediğini, Öcalan yakalandıktan sonra Yunanistan dışişleri bakanının istifa ettiğini,  12 Eylül öncesinde Apocuların Suriye’ye kaçmasını sağlayan kişinin yıllar sonra Rusya’da başbakan olduğunu, PKK’nın üniversitelerde kullandığı paravan yapılanmaları ve çok daha fazlasını “Terör Kıskacında Üniversiteler” isimli kitapta okuyacaksınız.

Batuhan Çolak; “Üniversite ortamında terör örgütlerinin düşünceleri ve propagandasının yapılmasına izin verilmesi demokrasiyle yönetilen ülkelerde kabul edilemeyecek bir uygulamadır. Bu kapsamda başkalarının hayatına kast ederek, silahla, bombayla talepte bulunup, tasarlayarak toplu katliamları gerçekleştirenlerin ‘demokrasi’ ile alakalarının olamayacağı bir gerçektir.” diyerek çok yerinde bir tespit yapmaktadır. Akdeniz Üniversitesi’nde PKK’lıların tek başına oturmuş simit yiyip, çay içen öğrenciye geçtiğimiz Kasım ayında saldırması, bu kişilerin üniversite öğrencileri için oluşturdukları tehdidi göstermesi bakımından oldukça önemlidir. Aynı zamanda bu örnekten göreceğimiz üzere, PKK’lı öğrencilerin demokrasi gibi bir derdi hiçbir zaman olmamıştır. Terörün olduğu yerde demokrasinin “d” harfinden dahi söz edilemez. Fakat ceplerini aydınlatmak dışında hiçbir derdi olmayan bazı aydın kılıklı kişiler terör örgütünü demokratik bir örgüt olarak sunmaya çalışmaktadır. Bu kişilerde vicdan olmadığını biliyoruz, ancak yine de kendilerine Serap Eser’in son anlarını izlemelerini tavsiye ediyoruz. 16 yaşında gencecik bir kızın yakılması ile demokrasiyi nasıl bağdaştıracaklarını merak ediyoruz.

Batuhan Çolak’ın kitabını sadece üniversite öğrencileri değil herkes okumalıdır. Çünkü 7’den 77’ye bütün Türk milleti terör örgütünün hedefindedir. Üniversiteler terör örgütünün batı illerinde örgütlenebilmek için sığınabildikleri tek limandır. Bu limanın dışında kendilerine hayat imkanı ve örgütlenme şansı bulmaları imkansızdır. PKK’nın üniversite örgütlenmelerine vurulacak darbe, örgütün hayat damarlarından yoksun kalmasına sebep olacaktır. İşte bu gerçeği göreceğiniz için kitabı bitirdikten sonra “Kampüste terörist istemiyoruz” sloganını daha bir gür sesle haykırmaya başlayacaksınız!

 

One Comment:

  1. Keşke sizin gibi başka yazarlar da olsa ve sağcısı solcusu yasalara uygun yaşayan herkes bu gerçekleri öğrenebilse…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.