Verecek Bir Fırat’ımız Daha Yok

Ankara’nın orta yerinde, Türkiye’nin başkentindeki bir üniversitede yaşananlar “Nerede bu devlet” sorusunu sormamızı gerektiriyor. PKK yandaşları öğrencilerin canına kastediyor, vuruyor, saldırıyor ve yine saldırıyorlar…
Tüm bunlar yetmezmiş gibi sosyal medyadan, internet sitelerinden öğrencileri hedef gösteriyorlar.

Hacettepe Üniversitesi’nden bahsediyorum.

Son 1 yılda örgüt saflarına onlarca öğrenci gönderen Beytepe Kampüsü’ndeki PKK’dan bahsediyorum.

NELER YAŞANDI
Örgüt yandaşları, son 1 haftadır birçok üniversitede olduğu gibi büyük bir hareketlilik içindeler. Öz yönetim ve özerklik talebiyle afiş açıp, gösteriler düzenliyorlar.

Merkez kampüs olarak kullanılan Beytepe’yi adeta işgal altında. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin PKK ile mücadelesini protesto edip, Öcalan lehine slogan atıyor, ders basıyor, öğrenci dövüyorlar.

Ellerinde sopa, sırt çantalarında molotof, yüzlerinde maske...

Ellerinde sopa, sırt çantalarında molotof, yüzlerinde maske…

Okula tam bir şiddet ortamı hakim.

Tüm bunlarla ilgili herhangi bir soruşturmayla karşılaşmadıkları gibi kendilerine engel olmak isteyen vatansever, milliyetçi öğrencileri tespit edip önce dövüyor, darp ediyor sonrasında ise sosyal medyadan “Berkin Elvan, Özgecan Aslan standına saldıran faşist” yalanlarıyla, fotoğraflarıyla birlikte hedef gösteriyorlar.

Bu hedef gösterme PKK’ya yakınlığıyla bilinen internet sitelerinde, sosyal medya sayfalarında çarşaf çarşaf isim ve soy isimleriyle birlikte yayınlanıyor. Hedef gösterilen öğrencilerin fotoğrafları milyonlarca kişiye ulaştırılıyor.

KENDİ GÜVENLİĞİNİZİ SAĞLAYIN
Önceki gün yaşanan olaylarda yaklaşık 400 kişilik PKK’lı grup kampüste terör estirdi… Bu grubun birçoğu da öğrenci değil. Kampüsün ormanlık alanından gelip okula sızdılar.

kampüse önceki gün yazılardan biri

Hemen akabinde öğrenciler durumu güvenliğe bildirip “Bakın PKK’lılar okul dışından yüzlerce kişiyi getirip, bize saldırıp, eğitim hakkımızı elimizden alıyorlar, yardımcı olun” talebinde bulundular.

Güvenlik amirinin verdiği cevap ise aynen şu şekilde: “Rektör bey okulda olay istemediği için müdahale edemiyoruz, polisin içeriye girmesine de müsaade edilmiyor, kendi güvenliğinizi kendiniz sağlayın.”

İşte rezaletin en açık ve en net beyanı.

Öğrencilerin anayasal eğitim haklarına saldırıda bulunan, ülkenin birçok bölgesinde vatandaşları öldürüp, güvenlik güçlerini şehit eden bir örgüt karşısında öğrencilere verilen cevap!

REKTÖR OKULU TERK EDİYOR
Yaklaşan final haftasından dolayı ders notlarını almak için mecburi olarak okula gelmeleri gereken öğrenciler, PKK yandaşlarının saldırıları karşısında yönetimden yardım istiyor, rektörle görüşmek istiyorlar. Oradan verilen cevap ise şu: “Rektör Bey, okulda değil, pazartesi günü atamasını bekliyoruz, bu gibi işlerle uğraşmak istemiyor.”

YURTLAR BASILIYOR
Okuldaki teröristlerin hedefi olan ve fotoğraflarıyla birlikte hedef gösterilen Kadir Şahin isimli kardeşimizle görüştüm. Kendisi aynı zamanda üniversitenin öğrenci konseyi başkan yardımcısı, yaşadıkları ise inanılmaz…

Kadir Şahin ve diğer arkadaşları, okuldaki kalabalık bir PKK’lı grup tarafından saldırıya uğradı. Saldırıda örgüt yandaşları, bir öğrencinin burnunu kırıp diğerlerini de darp ediyor. Hedefteki öğrenciler linç girişiminden kaçarak kurtuldular. Bu olaydan sonra şikayetçi olup, darp raporu alsalar da değişen bir şey olmuyor.

beytepe kampüsünde bir bina

Ne bir güvenlik önlemi ne de başka bir şey… Örgüt yandaşlarının nefreti bitmiyor. Bu sefer sosyal medya üzerinden fotoğraflarını ve isimlerini vererek “işte faşistler, görüldükleri yerde cezalandırılacaklar” paylaşımları yapıldı.

Yetmiyor ertesi gün kaldıkları yurt basıldı. Hem de yüzlerce kişiyle… Yurdun içine kadar girip odalara çıkmak istendi. Yurtta kalanlar canlarını zor bela kurtarıyor.

Ankara’nın göbeğinde tam bir PKK vandallığı yaşanıyor.

Rektör Murat Tuncer, yeniden atanmanın derdiyle okula polis sokmayarak, “Sakin bir üniversite” havası verdiğini düşünüyor.

Olayın bir diğer skandal boyutu da hedef gösterilen öğrencilerle ilgili Emniyet’in harekete geçmemesi.

Ne bir arayan, ne soran var.

PKK tarafından hedef gösterilmiş, saldırıya uğramışlar. Daha ne olması gerekiyor, daha ne bekleniyor.

Bu yazı açık bir suç duyurusudur. Bundan sonra Hacettepe’de PKK yandaşlarının her adımından Rektörlükten, ilgili emniyet müdürüne, valisinden YÖK’üne kadar herkes sorumludur.

Kim bu rezalete müsamaha gösteriyorsa o da bu suça ortaktır!

Fırat Çakıroğlu da göz göre göre şehit edilmiş, göz göre göre katledilmişti.

Bizim verecek bir Fırat’ımız daha yoktur!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.