Nerede Bu Devlet!

Hacettepe Üniversitesi’ndeki PKK rezaleti her geçen gün daha da vahimleşiyor. 26 Aralık’ta yazdığım “İkinci Bir Fırat’ımız Yok” yazısından sonra onlarca mesaj ve e-posta aldım.

Anladım ki durum sanılandan çok daha büyük ve tehlikeli…

Hacettepeli öğrenciler şu anda “can güvenliği” endişesiyle okula gidiyor, bazıları eğitimlerini yarım bırakmış durumda. Bilhassa yurtlarda kalan öğrencilerdeki tedirginlik katlanarak devam ediyor.

Yazdığımız yazıdan sonra harekete geçmesi gereken okul yönetimi yine ortalarda yok.

Öğrencileri fotoğraflarıyla birlikte sosyal medyadan hedef gösterenlere karşı emniyetten tek bir açıklama yok.

Daha da kötüsü hedef gösterilen öğrencilere emniyetten, okul yönetiminden veya başka bir yerden de ulaşan kimse olmadı.

Anlayacağınız öğrenciler, Allah’a emanet bir şekilde okula gidip geliyorlar.

Çünkü okulun güvenlik amirinin açıklaması netti: “Rektör okulda polis istemiyor, bizim de sizi koruyacak gücümüz yok, o yüzden kendi güvenliğinizi kendiniz sağlayın.”

KIZ ÖĞRENCİLERİN ÇANTASINA TEHDİT MEKTUBU

Yeni edindiğim bilgilere göre okuldaki kız öğrenciler de örgütün hedefi konumunda… PKK yandaşları milliyetçi ya da ülkücü olduğunu düşündükleri kişileri tespit edip, çantalarına tehdit mektubu koyacak kadar ileri gitmiş durumda.

 

hacettepe pkk tehdit1

Beytepe Kampüsü’nde bir kız öğrencinin çantasından çıkan tehdit mektubu

TEHDİT HALKASI GENİŞLEDİ

Son olarak 3 öğrencinin sosyal medya üzerinden fotoğraflarıyla birlikte tehdit edildiği Hacettepe’de bu sayı 8’e çıkarıldı.

Öğrencilerin isim-soyisim ve fotoğraflarıyla oluşturulan görseller, PKK’ya yakın gruplar üzerinden sosyal medyada servis ediliyor, tıpkı Fırat Çakıroğlu’nun katledilmesinden önce yaşananlar gibi…

hacettepe pkk tehdit2

Öğrencilerin tehdit edildiği sosyal medya sayfasının adı ADYÖD… Açılımı, Ankara Demokratik Yüksek Öğrenim Derneği… Abdullah Öcalan’ın Ankara Üniversitesi öğrencisi olduğu dönemde PKK’nın ilk kadrolarını oluşturmaya başladığı dernek…. 1973’ten itibaren aktif bir şekilde Kürt ırkçılığı ve Marksist düşünceler üzerinden kendilerini ifade ediyorlar.

İşte bu dernek uzun bir süre sonra yeniden canlandırıldı. Dernek tamamen örgütün kontrolünde…

“CİĞERLERİNE HAVA BASALIM!”

Hedef gösterilen öğrencilerin altındaki yorumlar ise dehşet verici. Piyer Bezihov isimli bir kullanıcı aynen şunları yazıyor:Bunları bisiklet pompası ile ciğerlerini havayla doldurup kolaylıkla üçüncü kattan atabilirsiniz.”

hacettepe pkk tehdit3

Hacettepe’deki PKK her geçen gün azgınlaşırken, kardeşlerimiz, arkadaşlarımız, yarınlarımız hayatta kalma mücadelesi veriyor.

Bugün Rektörlük ataması yapılacak. Böyle bir ortamda polisi okula sokmayan mevcut Rektör Murat Tuncer’in yeniden atanması bu olaylara göz yummak anlamına gelecektir. O yüzden, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu konuda hassas davranması en büyük temennimiz.

Kız öğrencilerin çantalarına tehdit mektuplarının konulduğu, öğrencilerin sosyal medya üzerinden tehdit edilip okullarında saldırıya uğradıkları, tüm bunlar karşısında kılını kıpırdatmayanların olduğu bir ülkede haktan, hukuktan bahsedebilmek mümkün değildir.

Bu açık ve net tablo karşısında 3 maymunu oynayanlar, sizler de hesap vereceksiniz!

Oradaki çocukların burunları dahi kanarsa, sorumlusu sizlersiniz!

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.